f Bóg zawsze znajdzie Ci pracę - Bluszczowo ... BLOG
niedziela, 28 grudnia 2014

Kiedy pierwszy raz zobaczyłam książkę Bóg zawsze znajdzie Ci pracę, nie zachęcił mnie do niej ani jej tytuł, ani jaskrawo pomarańczowa okładka, ani nawet wiadomość, że jest to bestseller. Dopiero kiedy dowiedziałam się, że autorka Regina Brett była w młodości uzależniona od alkoholu, dosyć szybko zaszła w ciążę, a potem wygrała walkę z rakiem, postanowiłam przeczytać. I całe szczęście, bo 50 lekcji jak szukać spełnienia przydaje się każdemu. Dodatkowo zakup książki wspiera fundację Ewy Błaszczyk AKOGO? Autorka napisała także takie znane już dzieła jak: Bóg nigdy nie mruga oraz Jesteś cudem." Proces tworzenia zawsze zaczyna się od bezkształtnej bryły gliny. "

Książka napisana językiem lekkim i nieco humorystycznym. W środku znajdziemy zabawne momenty z życia autorki, refleksje i przemyślenia, co sprawia że lektura jest przystępna i zrozumiała. Podzielona jest na rozdziały - lekcje. Przy pierwszym podejściu pochłonęłam 8 takich lekcji czyli około 60 stron. W każdej z lekcji zawarte są jakieś wskazówki, które można odnieść do swojego życia, a nawet ujrzeć je w innym świetle niż dotychczas. Uczy szacunku dla wszystkich pracujących osób. Mówi o tym, że ludzie niesprawiedliwie szufladkują innych ludzi. Wtedy od razu ich "skazują" i uważają za gorszych, a przecież nie o to w życiu chodzi. Pokazuje również, że właśnie ta praca która uznawana jest za gorszą, wcale taka nie musi być i że jeśli to my wykonujemy taką pracę, to jest ona tylko drogą do naszego wymarzonego sukcesu. Każda taka praca daje doświadczenie oraz uczy nas czegoś, co przyda nam się później.

"Moja najnowsza książka to coś dla tych, którzy przestali kochać to, co robią. I dla tych, którzy kochają swoją pracę, ale pragną odnaleźć głębszy sens także poza pracą – w innych sferach życia. Dla tych, którzy są bezrobotni, wykonują pracę poniżej swoich kwalifikacji albo czują się nieszczęśliwi w życiu zawodowym. Dla tych, którzy zeszli z obranej niegdyś drogi, chwilowo albo bezpowrotnie. Dla tych, którzy dopiero rozpoczynają karierę zawodową i chcą się dowiedzieć, jak zapisać tę czystą kartę. Dla tych, którzy przeszli na emeryturę albo nie mogą już dłużej pracować, a pragną wieść pełniejsze życie. Dla tych, którzy kochają swoją pracę tak bardzo, że chcą zainspirować innych i pomóc im odnaleźć życiową pasję. Dla tych, którzy – jak ja – czuli się kiedyś zagubieni w życiu i kluczyli krętą ścieżką, dopóki ta nie zaprowadziła ich w idealne miejsce. Wierzę, że każdy z nas ma takie miejsce. Musimy je tylko odszukać. Albo odprężyć się i pozwolić, żeby to ono odszukało nas. 

Regina Brett"

"Świat potrzebuje ludzi, którzy żyją pełnią życia"W środku znajdziemy tez dużo motywujących cytatów, dialogów, opowieści z życia autorki. Motywuje. Napędza do działania. Zachęca do dążenia do sukcesu, ale przede wszystkim pokazuje, że codziennie rano można wstawać z uśmiechem na twarzy i być zadowolonym ze swojego życia i ze swojej pracy. I stale dążyć do spełnienia!
9 komentarze:

 1. Super recenzja i jeszcze lepsze ZDJECIA! WOW

  OdpowiedzUsuń
 2. Zainteresowałaś nas tą pozycją, musimy ją przeczytać!

  OdpowiedzUsuń
 3. Bardzo zachęcająca recenzja :-) Akurat sam tytuł i okładka mnie również by mnie nie zachęciły do przeczytania :-P

  OdpowiedzUsuń
 4. Ja nie lubię takich poradników, niestety.

  OdpowiedzUsuń
 5. szczerze nie przepadam za taką lekturą, wolę działać :)

  OdpowiedzUsuń