f Rzęsy kępki Ardell i efekty - Bluszczowo ... BLOG
niedziela, 11 maja 2014

Od pewnego czasu coraz częściej zauważałam zakładanie sztucznych rzęs jako dopełnienie makijażu oka. I chociaż na swoje nie narzekam, zainteresowało mnie to i sama postanowiłam pobawić się w doklejanie kępek. Zakupiłam je z firmy Ardell, cena to około 16 zł za 56 kępek, a wyglądają tak:


Jak widać już ich trochę ubyło :)

W opakowaniu znajduje się rząd kępek krótkich, dwa rzędy średniej długości oraz rząd bardzo długich rzęs. Te najdłuższe mogą okazać się zbyt długie, zwłaszcza jeśli ktoś ma krótkie swoje naturalne rzęsy. Wtedy można skrócić czyli zwyczajnie obciąć kilka milimetrów kępki, osobiście nie lubię bawić się w tego typu rzeczy. Jestem zdania, że gdy coś kupuję, ma to spełniać moje oczekiwania.

Kępka

Pęsetą chwytamy kępkę i wyciągamy z opakowania - uwaga, bo można rzęsy rozerwać. Następnie moczymy w kropli kleju. Odrobinę kleju wylewamy sobie wcześniej i czekamy 30-60 sekund przed użyciem. Po zmoczeniu kępki przyklejamy jak najbliżej nasady pomiędzy nasze wytuszowane rzęsy (warto również wcześniej użyć zalotki). Po przyklejeniu także można nałożyć warstwę tuszu.


Efekty wygląda to mniej więcej tak:

Od lewej strony przyklejone dwie kępki - najdłuższa i średnia
Nic nie widać ...
... tylko dłuuugie rzęsy :)

Nie przyklejamy kępek zaczynając od samej krawędzi rzęs, bo wtedy oko nam optycznie opadnie. Zaczynamy troszkę dalej. Klej nie zasycha od razu, przy złym przyklejeniu możemy spokojnie rzęsy poprawić. Ja mam najtańszy klej top choice za 3,60 zł, kupowałam go z myślą "po co wydawać jak nie wiem czy to w ogóle będzie fajne". Oczywiście wciągnęło mnie i teraz do wypróbowania już czeka klej DUO i rzęsy z INGLOTA ;)

Aby zdjąć rzęsy przykładamy wacik nasączony mleczkiem lub płynem micelarnym do zamkniętej powieki i trzymamy chwile po czym delikatnie zdejmujemy rzęsy.

Podsumowując:
Myślę, że to bardzo fajna sprawa. Na początek wystarczy wydać około 20 zł i sprawdzić czy będzie nam się to podobało. Nieco kłopotliwe może okazać się codziennie przyklejanie rzęs. Warto podkreślić, że rzęsy te nie są jednorazowego użytku, można je zakładać kilka razy. Przed każdym użyciem należy je zdezynfekować na przykład psikając płynem do dezynfekcji.

1 komentarze:

  1. Z innych źródeł również słyszałam wiele dobrego o tych kępkach :). Kuszą mnie, oj kuszą :D

    W wolnej chwili zapraszam do mnie i zachęcam do obserwowania:*. mam nadzieję, że znajdziesz u mnie coś dla siebie:*.
    http://ciniax03.blogspot.com/

    OdpowiedzUsuń